Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Velkolepý loutkářský mejdan, Loutkář 5/2015, s. 16–20

Vzhledem k tomu, že se západočeská metropole pro letošek proměnila v Evropské hlavní město kultury, konal se přelomu srpna a září mimořádný ročník festivalu Skupova Plzeň. Ten svou výjimečnost podtrhl i tím, že kromě jiného data nabídl pestrou směs zahraničních produkcí ze tří kontinentů, mezi nimiž byly české inscenace zastoupeny v naprosté menšině.

Mimochodem, když už jsme u výběru domácích titulů, nemohla jsem se ubránit dojmu, že šlo ze strany pořadatelů o drobnou škodolibost, nechali-li české loutkářství reprezentovat na straně jedné Divadlem S+H a iluzivními inscenacemi v režii Tomáše Dvořáka (Alibaba a 40 loupežníků v podání Naivního divadla a Cha cha cha aneb Charlie Chaplin a jiná cháska pořádajícího Divadla Alfa) a straně druhé experimentálním souborem Handa Gote, který s požitkem testuje nejen možnosti divadla, ale i toho, co diváci v sále ještě snesou. Nicméně vzhledem k tomu, že…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.