Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Kyselová, Eva: Loutkové divadlo je svobodnější, Loutkář 5/2015, s. 10–12

Studio Damúza pôsobí na českej divadelnej scéne od roku 1999 a odvtedy vytvorilo alebo produkčne podporilo desiatky rôznorodých divadelných projektov, vystriedalo niekoľko priestorov. V súčasnosti organizuje predovšetkým festival VyšeHrátky, produkuje bábkové inscenácie pre deti a dospelých, zameriava sa na výchovno-vzdelávaciu činnosť, špecifické činoherné inscenácie a spolupracuje s rôznymi umelcami alebo tvorivými kolektívami. O tom, ako sa Damúza vyvíjala a kam smeruje dnes, sme sa rozprávali s Barborou Kalinovou, ktorá je v súčasnosti jednou z jej hlavných produkčných síl.

Vždy ma prekvapí, pod čím všetkým je Damúza podpísaná. Priblíž trochu konkrétne, čo všetko Damúza dnes tvorí alebo spolutvorí?

Damúza je produkční jednotka, kterou netvoří režiséři a dramaturgové, ale produkční a producenti (nyní jsou to Jeník Bubal, Daniela Fialová, Veronika Řezníková, Václav Strýček, Zuzana Cajtlerová a další…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.