Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Vašíček, Pavel: Jaroslav Suchý, loutkář a pábitel I, Loutkář 5/2015, s. 6–9

21. září měla v plzeňském Muzeu loutek vernisáž výstava Jaroslav Suchý – loutkář a vynálezce věnovaná pozapomenutému, mimořádně vynalézavému a invenčnímu tvůrci, otci slavných bratrů Jiřího a Ondřeje Suchých, který se loutkovému divadlu s láskou věnoval celý život. Následující studie, rozdělená na dvě pokračování, nabízí seznámení s tímto originálním a poněkud svérázným umělcem a může být i pozvánkou na výlet do letošního Evropského hlavního města kultury. (red)

Bydlíte v garsonce? Pak by vám určitě přišel vhod kus nábytku, který se na první pohled tváří jako příborník, jímž také opravdu je, lze ho však „za jednu minutu a bez námahy“ proměnit v pohovku s knihovničkami, přičemž peřiny zůstanou „úplně a hygienicky odděleny“… Jak v roce 1948 referovaly Truhlářské noviny, tuto pozoruhodnost v roce 1948 vymyslel a sestrojil pan Jaroslav Suchý ze Spořilova. Prototyp si zamluvilo D…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.