Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

red; nm: Kurýr, Loutkář 5/2015, s. 2–3

Kurýr 5–15

Z domova

Další cena pro Beránka

Slovenský festival Kremnické Gagy letos na sklonku srpna přivítal mj. inscenaci Naivního divadla Liberec O beránkovi, který spadl z nebe a tým Michaely Homolové je zase o jednu cenu bohatší – tentokrát o Zlatý Gunár v kategorii pro dětské publikum.

Ostrava ožila loutkářským uměním

Od 4. do 9. října ovládly Ostravu loutky během 11. bienále mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse, které pořádá Divadlo loutek Ostrava. Na letošním ročníku se představili umělci ze tří kontinentů a jedenácti zemí – Kanady, Izraele, Francie, Španělska, Finska, Slovinska, Maďarska, Německa, Polska, Slovenska a Česka. Festivalovou Grand prix získala inscenace Zigmund Follies, kterou do Ostravy přivezla světoznámá Compagnie Philippa Gentyho. Podrobně si o festivalu počtete v příštím čísle Loutkáře.

České loutky v Koreji

Institut umění-Divadelní ústav ve spolup…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.