Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Vojíková, Silvie: Dějiny jako závodiště , Loutkář 4/2015, s. 18–21

Švestkový Dvůr v jihočeských Malovicích, v němž Divadlo Continuo sídlí a tvoří již 20 let, se veřejnosti otevřel po roční rekonstrukci festivalem Otvíračka/ RE: OPENING, konaným 24.-25. července.

Zrekonstruovaný prostor vychází z půdorysu historických budov hospodářské usedlosti, která na místě stála od roku 1868, a citlivě kombinuje moderní prvky s původními (např. trámy, klenby, cihlové stěny, dveře, kameny v dlažbě). Dvoru dominuje multifuknční sál o velikosti 12 x 18 metrů a výšce 10 metrů s otevřeným krovem, vybudovaný z bývalé stodoly. Sál s kapacitou 200 míst je obložen dřevem a vizuálně (krov ve tvaru klenby) i atmosférou připomíná sakrální prostor. Vnitřní travnatý dvůr je koncipován jako venkovní divadlo s patrovým ochozem pro diváky. Místnosti v obou křídlech dvora (přízemí i podkroví) mají sloužit jako dílny, výtvarné ateliéry, knihovna, zkušebna, hudební studio, klub, sklady a záze…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.