Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Soprová, Jana: Hledám možnosti, jak lidi prostřednictvím divadla propojit, Loutkář 4/2015, s. 44–45

Pětatřicetiletý Jordánec Husam Abed studuje na pražské DAMU zahraniční magisterský program alternativního divadla a loutkářství. Na závěr studia připravil společně se svou ženou, Rumunkou Rékou Deák, autorskou inscenaci pod názvem The Smooth Life. Je to tvar jedinečný jak svou formou, tak obsahem. Husam totiž zve ke společné večeři vždy osm diváků. V rámci hodinového představení se s nimi podělí nejen o jídlo a čaj, ale také o své zážitky z rodiny, s níž vyrůstal v utečeneckém táboře. Nejen o vzniku inscenace, ale i o Husamově životě a plánech do budoucna jsme si povídali na letošní Loutkářské Chrudimi, kde odehrál celkem deset představení.

Základ vaší inscenace The Smooth Life prý vznikl na Loutkářské Chrudimi. Je to pravda?

Ano, je to tak. Před dvěma lety jsem se zde zúčastnil workshopu se Simonem T. Rannem a pracovali jsme s různými materiály, což je ostatně i součást mého studia na DAMU. Já si v…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.