Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Zmizely loutky z KALD DAMU?, Loutkář 4/2015, s. 25–27

V současné době převládá názor, že se z Katedry alternativního a loutkového divadla pražské DAMU zcela vytratily loutky – však už se jí také dávno říká „alterna“, nikoli „loutkárna“. Když se podíváme na absolventské inscenace v Disku, které jsou jakousi vizitkou katedry, musíme dát těmto hlasům více méně za pravdu. Ale není všechno tak jednoznačné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Tedy popořádku: ohlédnu-li se deset let zpátky, což už je vcelku reprezentativní a na bilanční shrnutí dostačující časový úsek, tak pokud mě paměť a velice užitečné stránky Divadla Disk disponující přehledným archivem neklamou, skutečně loutkovou inscenací se ve sledovaném období v Disku prezentoval absolventský ročník 2006/2007 vedený Josefem Kroftou, a to Baladou o velkém kostlivci v režii Petra Haška.

Z dalších let by se sice daly zmínit práce absolventského ročníku 2007/2008 vedeného Markétou Kočvarovo…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.