Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Nestojím o jistotu, čekám na výzvy, Loutkář 4/2015, s. 22–24

Hostem letošního Pražského Quadriennale byla i slavná americká režisérka a scénografka Julie Taymorová, nositelka řady významných divadelních i filmových cen, jejíž broadwayská inscenace muzikálu s loutkami The Lion King/Lví král, se úspěšně hraje už osmnáctým rokem. Loutky a masky ve své tvorbě ostatně využívá velice často, jak mimo jiné prozradila publiku během své přednášky Playing with Fire/Hraní s ohněm, konané 25. června v Colloredo-Mansfeldském paláci.

Neobyčejně zajímavé setkání se sympatickou a energickou dámou začalo vzpomínkami na postgraduální pobyt v Indonésii v polovině 70. let, který zásadně ovlivnil její pohled na divadlo. Není bez zajímavosti, že během své cesty navštívila i Prahu. "Když jsem dokončila studia na Oberlin College v Ohiu, získala jsem stipendium na cestu do zahraničí, abych studovala vizuální divadlo a experimentální loutkové divadlo ve východní Evropě, Indonésii a v …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.