Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Mateřinkoví sloni letos kroužili nad upršeným Libercem, Loutkář 4/2015, s. 12–16

23. Mateřinka přinesla především náhled do domácí tvorby – do Liberce se sjelo 13 souborů, z nichž bylo hned 9 českých, a odehráno bylo celkem 28 představení. Jak ovšem na závěr konstatovala porota, jejíž jsem byla členkou, žádné velké překvapení se nekonalo. Také proto, že kvality inscenace O beránkovi, který spadl z nebe, ocenila odborná i laická veřejnost už dávno.

Festivalová dramaturgie sezvala inscenace řemeslně na vysoké úrovni, nepodbízivé, nekýčovité a v jistém smyslu ambiciózní – viděli jsme snahu o experimentální divadlo (Aika ze ztracené pohádky), snahu tlumočit dětem v divadle málo vídané téma (nevidomá Anežka z inscenace Anežka chce tančit), snahu o původní pohádky (Skřítek) i objevování dalších látek pro divadlo (Pohádky ovčí babičky). Je dobrá zpráva, že se soubory vydávají i neprobádanými vodami, ale není dobré, že na své výpravě leckdy nenaslouchají svým dramaturgům. P…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.