Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Špalková, Dominika: Jak se zrodil Labyrint, Loutkář 4/2015, s. 6–8

Projekt Divadla DRAK Labyrint světa a ráj srdce se stal na jaře velkou divadelní senzací. V redakci Loutkáře jsme však narazili na nečekaný problém: nikdo nechtěl inscenaci recenzovat, protože prý neměl úplný přehled o tom, co se vlastně během představení všechno dělo. Inscenace, která nabízela divákům zcela různé zážitky, podle toho, který příběh si sami zvolili, by ale rozhodně neměla zůstat nepovšimnuta. Proto jsme se rozhodli, dát prostor jejím tvůrcům. (red)

Výchozí teze: Divadlo nevzniklo ze slova „dívat se“, ale z „odiva“, neboli div, zázrak. / Divadlo má reagovat na podněty z přítomnosti. / Umění účasti je ve středu pozornosti. / Dočasnost a snaha o dočasnost je důležitá. / Divadlo jako živé umění, ne divadlo jako muzeum nebo skanzen. / Událost, která nabízí pohled ven i dovnitř.

Prvotní stimul: Mezinárodní institut figurálního divadla a budova Labyrintu

"Všechny hlavní větve, které m…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.