Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Slunečko, Petr; Novák, Jan: Vzpomínka na Hanu Trávníčkovou; Smutek v Kašpárkově říši, Loutkář 4/2015, s. 4

Vzpomínka na Hanu Trávníčkovou

Loutkové divadlo Jiskra, které před dvěma lety oslavilo 100 let trvání, postihla v letošním roce velká ztráta – jeho dlouholetá členka Hana Trávníčková zemřela 7. května ve věku 64 let.

V Jiskře pracovala celé půlstoletí. Byla vynikající loutkovodičkou, jejíž tvorba dosahovala profesionální úrovně a obdržela za ni nemálo cen. Je dobré si znovu připomenout například její ztvárnění titulních postav v inscenacích Kocour v botách nebo Míček Flíček. Její nejmilejší rolí pak byl pan Krbec z inscenace Zvířátka pana Krbce nebo individuální výstup Třikrát a dost, Jene Falstaffe, v němž ztvárnila stejný monolog ze hry Williama Shakespeara v hlasovém provedení Jana Pivce, Jana Wericha a Josefa Somra.

V Jiskře se za smutných okolností říká, že z divadla se odchází jen do nebe. Hana Trávníčková už tam je.

Smutek v Kašpárkově říši

Loutkářské maringotce, o které …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.