Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Gusniowska, Marta: Dobrou chuť, vlku, Loutkář 3/2015, s. 40–46

Současná úspěšná polská dramatička Marta Gusniowska (1979) je absolventkou filosofie na Univerzitě Adama Mickiewicze v Poznani. Od roku 2007 je dramaturgyní Białystockého loutkového divadla. Jako autorka debutovala v roce 2005 na scéně Teatru Animacije v Poznani hrou Pohádka o rytíři bez koně. Tento text se dočkal překladu do několika jazyků a byl uveden v řadě divadel v Polsku i v zahraničí. Od té doby napsala Marta Gusniowska na padesát divadelních textů a spolupracuje se všemi loutkovými divadly v Polsku. Její text Dobrou chuť,vlku! s úspěchem uvedlo Divadlo na Rázcestí v Banské Bystrici a Divedlo loutek Ostrava.…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.