Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Drtina, Michal: Svitavský dýchánek poprvé i loutkářský, Loutkář 3/2015, s. 39

Svitavský dýchánek je již šestým rokem krajskou postupovou přehlídkou dětského divadla Pardubického kraje a letos poprvé i krajskou loutkářskou postupovou přehlídkou. Uskutečnila se předposlední dubnový víkend, tedy 17.–19. dubna 2015. Účast loutkářských souborů nebyla ohromující (LS Amigos GJR Chrudim, ANNA Hradec Králové a Bubliny Dramatické školičky Svitavy), přesto se diváci dočkali mimořádného loutkářského zážitku.

LS Amigos přivezl do Svitav Chrudimské pověsti aneb O Chrudimském Kacafírkovi a Čertově mlýně. Text inscenace není dvakrát vydařený. Pověst by měla mít obecně výchovný akcent a přinášet mravní ponaučení. Bohužel v prezentovaných příbězích se diváci něčeho takového nedočkali, naopak. Z pověsti o Kacafírkovi si divák mohl odnést poučení, že krást se může a hříchy jsou dobrým obchodním artiklem, který vynáší pytle dukátů. V pověsti o čertovi jsem nepřečetl zhola ni…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.