Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Volkmerová, Hana: Přehlídka Opavská rolnička stále stejná. Co ostatní soubory?, Loutkář 3/2015, s. 36–38

Po dvou letech jsem opět měla možnost zúčastnit se krajské přehlídky amatérských loutkářských souborů v Opavě jako odborný lektor. Přehlídka nese název Opavská rolnička aneb víkend plný pohádek. S mírným odstupem času musím konstatovat, že se za ty dva roky nic výrazně nezměnilo, a to nemyslím s přídechem ničeho negativního. Na druhou stranu mne nečekaly ani nijak výrazně pozitivní, ve smyslu ohromující, loutkářské zážitky z viděných představení. Ale nepředbíhejme.

Co se tedy nezměnilo? Nezměnily se dny, časy a průběh přehlídky. Konala se, již tradičně, v sobotu a v neděli – jedno či dvě představní ráno, jedno po obědě a jedno odpoledne. Celkem tedy sedm představení, sedm loutkářskýh souborů. Atmosféra celé přehlídky byla velmi příjemná a organizace klapala přesně dle harmonogramu. Byl čas, někdy i více času, si se soubory o představení popovídat, byl čas vydechnout, byl čas se najíst. N…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.