Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Němec, Pavel: Oblastní loutkářská přehlídka v Bystřici, Loutkář 3/2015, s. 35

Loutkové divadlo má v Bystřici velkou tradici. Je proto jistě dobrou zprávou, že po loňském prvním ročníku proběhla v sobotu 11. dubna 2015 v bystřickém divadle U Jelena již podruhé Oblastní přehlídka loutkářů s přímým postupem na „loutkářský Olymp“ – Loutkářskou Chrudim.

Letos jsme přivítali čtyři soubory ze tří různých míst. Domácí Loutkový soubor Bystřice se představil zdařilou dramatizací Swiftova Gullivera a dlužno podotknout, že to byl již druhý díl. Zatímco minulý rok jsme měli příležitost sledovat Gullivera mezi maličkými obyvateli Liliputu, letos jsme viděli jeho odjezd od nich a sledovali jsme příběhy, které prožil mezi obry. Dramatizace se stejně jako minulý rok ujal principál bystřických loutkářů Mirek Macháček. Druhou pohádkou byla Perníková chaloupka v podání LS Kráťa z Havlíčkova Brodu, po obědě se nám představily dva soubory z Chrudimi – Amigos GJR Chrudim, tedy studentsk…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.