Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Černík, Roman: Západočeské Pimprlení již po dvanácté, Loutkář 3/2015, s. 28–29

Plzeň je nejen historicky tradiční baštou českého loutkářství. Také současné plzeňské loutkové divadlo – jak profesionální, tak amatérské – má dobrý zvuk. Jasným důkazem toho bylo i letošní, v pořadí již dvanácté Pimprlení, které proběhlo v Plzni na konci letošního března (28. 3.–29. 3.). Tuto postupovou přehlídku amatérského loutkového divadla pro Plzeňský a Karlovarský kraj pořádá společně v přátelské symbióze občanské sdružení Johan, centrum pro kulturní a sociální projekty a Spolkové Divadlo Vboudě..

Právě Divadlo V boudě přehlídku hostí ve svém prostoru na plzeňských Skvrňanech. Členové tohoto mezi amatérskými loutkáři velmi známého souboru také účastníkům i divákům nabízejí svou přátelskou péči. Jistě i díky vynikající kuchyni a prostoru pro neformální setkávání vybízí Pimprlení pokaždé k řadě kamarádských rozhovorů a má svou neopakovatelnou atmosféru.

Tomu na…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.