Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Drtina, Michal: Jubilejní padesáté Skupovy Strakonice, Loutkář 3/2015, s. 26–27

Po strakonickém rodákovi Josefu Skupovi (1892–1957) je ve Strakonicích pojmenována ulice, ale také loutkářská postupová přehlídka, jejíž padesátý ročník se konal na konci března. A jak se zdá, přehlídka je ve svých padesáti stále čipernou dámou. Již několik let začíná ve čtvrtek dopoledne inscenacemi pro základní a mateřské školy a vrcholí v sobotu odpoledne vyhlášením výsledků krajské postupové přehlídky.

Čtvrteční dopoledne patřilo profesionálním souborům. Jako první jsem měl možnost zhlédnout představení Kejklířského divadla Hosín Vojty Vrtka Velká cirkusová pohádka. Ten dokázal svými žonglérskými kousky i příběhem zaujmout všechny děti v zaplněném velkém sále strakonického kulturního domu. Z mého pohledu varietní a žonglérské kousky vkusně doplnily loutkový příběh z cirkusového prostředí. Zajímavé bylo i scénografické a výtvarné pojetí, zcela zapadající do systému hry. Z kab…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.