Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Těší mě sloužit publiku, Loutkář 3/2015, s. 18–19

Islandský loutkář Bernd Ogrodnik bude letošním zahraničním hostem Loutkářské Chrudimi a povede zde workshop se slibným názvem Metamorfózy. Na co se jeho frekventanti mohou těšit a jak se vůbec daří loutkám na Islandu, napoví rozhovor se sympatickým a především pokorným umělcem z dalekého ostrovního státu.

Pocházíte z Německa. Proč jste se rozhodl přesídlit na Island?

Poprvé jsem na Island přijel v roce 1982 a ihned jsem se do toho ostrova zamiloval. Mám v úctě jeho pulsující, energickou a zároveň inspirativní přírodu. Náš unikátní ostrov je také domovem velmi aktivní komunity umělců, kteří se věnují divadlu, filmu a výtvarnému umění na nejvyšší úrovni. Žiju v odlehlém údolí obklopeném horami, řekami a koňmi… A za pouhých 40 minut jízdy autem podél pobřeží oceánu mohu být v naší divadelní dílně a stát na scéně islandského národního divadla. Už asi nemusím říkat více, že?

Založil …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.