Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Vojtíšková, Zuzana: Tradice stále živá, Loutkář 2/2015, s. 45

V historické budově nejstaršího stálého loutkového divadla u nás z roku 1920 se v sobotu 28. března odehrála už 29. krajová přehlídka amatérských loutkářů Louny 2015 pořádaná Spolkem loutkářů za finanční podpory města Louny. V soutěžní části se odehrála tři představení (všechna v premiérovém uvedení), z nichž však bohužel žádné nebylo doporučeno k účasti na národní přehlídce Loutkářská Chrudim. Přesto tyto kousky mají nakročeno k tomu, aby z nich byly dotvořeny kvalitní inscenace pro děti.

Domácí Spolek loutkářů v Lounech pod vedením autora a režiséra Vladimíra Vernera sáhl po námětu z osvědčeného čertovského prostředí, do něhož zasadil příběh o lásce i o záchraně pekelného ohně. Právě rozkročení mezi dvě hlavní tematické linie a neujasněnost toho, která z nich je vedoucí, působila tvůrcům při realizaci potíže.

Čertům v pekle vyhasl věčný oheň, protože se jim ztratil k…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.