Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Chceli sme, aby deti odchádzali zo zážitkom, Loutkář 2/2015, s. 36–39

Slovenská režisérka Monika Kováčová se v roce 2011 s vervou pustila do divadelních vod zcela neprobádaných, když se svým týmem nastudovala první pokusné Batolárium v banskobystrickém Divadle na Rázcestí. Experimentální inscenace měla obrovský ohlas (v únoru tohoto roku se dočkala už čtvrtého volného pokračování) a zdá se, že se s produkcemi tohoto typu budeme častěji setkávat nejen na Slovensku, ale i u nás. Se Studiem Damúza totiž připravila v roce 2014 historicky první titul pro děti už od deseti měsíců, úspěšné Batosnění.

Jak jste se vůbec dostala k inscenacím pro nejmenší diváky?

Divadlu som sa začala venovať už na strednej škole. A keď som videla inscenáciu Mariána Pecka Lorkiáda, bolo rozhodnuté! O pár rokov neskôr sa stal mojim umeleckým šéfom a keď som mu to povedala, veľmi sa mi ospravedlňoval (samozrejme s humorom jemu vlastným), že práve jeho inscenácia je zodpovedná za to, že som pri divad…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.