Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Toupalová, Malvína: Hravý přístav pro celou rodinu, Loutkář 2/2015, s. 14–15

Od roku 2012 je na Malé Straně nedaleko Karlova mostu otevřena interaktivní expozice věnovaná světoznámému českému tvůrci Karlu Zemanovi. O jejím vzniku a aktivitách s ní spojených jsme si povídali s jejím ředitelem Jakubem Matějkou.

Proč jste založili Muzeum Karla Zemana? A co je jeho cílem?

Nápad vzešel z dlouhých debat s režisérovou dcerou Ludmilou Zemanovou, která žije v Kanadě. Jakub Fábel, Ondřej Beránek a Marcel Král, kteří jsou strůjci expozice, paní Zemanovou původně oslovili „pouze“ pro získání autorských práv k vydání Zemanova díla v digitální podobě. Nakonec se ale rozhodli vybudovat celé muzeum a za tento „vedlejší produkt“ jsem moc rád. Expozice byla otevřena v říjnu 2012. Postupně ji doplňujeme, rozšiřujeme a připravujeme rozmanité aktivity, které na Zemanovu tvorbu navazují. Muzeum Karla Zemana však není jen atraktivním místem přibližujícím svět fantazie filmového génia v centru metrop…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.