Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

: red; nm; sv; md, Loutkář 2/2015, s. 3–5

Z domova

Don Šajn

6. března 2015 měla ve Studiu Švandova divadla na Smíchově premiéru další inscenace loutkářské klasiky v originálním provedení Buchet a loutek. Po Jenovéfě a Posvícení v Hudlicích sáhl soubor po příběhu marnotratníka, smilníka a bezbožníka Dona Šajna.

Ceny Arnoštky a Matěje Kopeckých

11. března se v Jihočeském divadle konalo slavnostní předávání cen Jihočeská Thálie 2014. Udělovaly se zde mj. i ceny Arnoštky a Matěje Kopeckých za jevištní výkony herců Malého divadla, které získali Dana Chroustová (za roli Marijány Plajznerové v inscenaci Dalskabáty, hříšná ves) a Marek Menšík (za monodrama Jak jsem byl Cyrano). Poprvé o vítězích jednotlivých kategorií nerozhodovala odborná porota, ale sami diváci Jihočeského divadla. Předání cen proběhlo v rámci originálního večerního programu v režii Petra Haška (uměleckého šéfa Malého divadla) a Janka Lesáka (režiséra Malého divadla…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.