Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Chceme klást důraz na loutky, Loutkář 1/2015, s. 36–37

Jakub Hora je novým ředitelem plzeňského Divadla Alfa. Někdejší produkční libereckého Naivního divadla a poté ředitel Mezinárodního filmového festivalu AniFest zvítězil ve výběrovém řízení a do ředitelského křesla usedl po Tomáši Froydovi prvního ledna .

Proč jste se ze světa animovaného filmu navrátil zpátky do loutkového divadla?

Upřímně řečeno, byla to i trochu poptávka. O to ředitelské místo se nikdo z oboru nijak zásadně neucházel, navíc hrozilo možné sloučení Alfy s činohrou, což může loutkám jenom uškodit, pokud to velké divadlo vede někdo, kdo vztah k loutkám nemá. Druhá věc, která rozhodla, byla, že jsem se s Tomášem Dvořákem seznámil už v Liberci, kde jsme se za těch devět let, které jsem tam pracoval, setkali hned několikrát a moc rád na to vzpomínám. Takže mi to spojení přišlo docela lákavé. A navíc, od animovaného filmu není k divadelním loutkám nijak daleko.

S jakým projekt…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.