Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Drtina, Michal: Jsme , Loutkář 1/2015, s. 33–35

Muzeum loutek v Plzni těží z místní bohaté loutkářské tradice a mapuje činnost loutkových divadel hrajících v Plzni a jejím nejbližším okolí. Vzniklo díky úzké spolupráci a společnému úsilí města Plzně a Plzeňského kraje. Expozice postupně představuje počátky loutkářství v Plzni od kočovných loutkoherců přes Loutkové divadlo feriálních osad, Skupovo divadlo, produkce loutkových souborů z druhé poloviny 20. století až do současnosti. Svými projekty přispělo ke kandidatuře Plzně a k získání titulu Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015 (EHMK). O tom, jak se v letošním roce podílí na programu konaném v rámci EHMK, jsem si povídal s vedoucí Muzea loutek v Plzni, Markétou Formanovou v příjemném prostředí kavárny Skupa Café.

Jak spolupracuje Muzeum loutek v Plzni s projektem Evropské hlavní město kultury – Plzeň 2015?

Náš program Expedice na niti, což byl první „father friendly“, tedy první záž…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.