Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Drtina, Michal: Kultura je strategický nástroj rozvoje, Loutkář 1/2015, s. 28–32

Jiří Sulženko je programovým ředitelem ve společnosti Plzeň 2015, o. p. s., kde spolu s uměleckým šéfem Petrem Formanem koordinuje přípravy a zodpovídá za program projektu Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015. Je absolventem Katedry produkce a doktorského studia na Katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU. Získal šestiměsíční stipendium na Queen Margaret University College v Edinburghu a byl řešitelem grantu Fondu rozvoje vysokých škol Nové výzvy managementu kultury. Pracoval jako ředitel společnosti Kulturní Jižní Město, o. p. s., externě a později interně jako pedagog na katedře produkce DAMU, v produkci, PR a marketingu Divadla Archa v Praze a jako výkonný ředitel pražské komorního divadelního Studia Damúza.

Můžete přiblížit, jak se projevuje loutkářská tradice v programu projektu Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015?

Loutkové věci reflektujeme nejenom obří loutkou, kterou jste mohl vi…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.