Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

red; ldz; md: Kurýr, Loutkář 1/2015, s. 2–4

Výstava francouzského umělce Jacquese Chesnaise

Šestého prosince se v Muzeu barokních soch v Chrudimi uskutečnila vernisáž výstavy Utajený malíř, na níž se podílelo Muzeum loutkářských kultur a Chrudimská beseda. Výstava představila část z tvorby Jacquese Chesnaise, význačného tvůrce francouzského loutkového divadla 20. století. V Muzeu barokních soch byla vystavena jeho malířská plátna, která vytvořil jako pozadí do svých inscenací. Vystavené prospekty využíval ve svém loutkovém divadle Les Comédien de Bois v 50. letech.

Naivní divadlo se opět představilo v New Yorku

Newyorský veletrh divadla, tance a hudby APAP (Association of Performing Arts Presenters), který se letos konal ve dnech 9.–13. ledna 2015, se stal za více než padesát let své existence jedním z nejvýznamnějších bodů na světové mapě kulturního průmyslu. Setkávají se na něm tisíce účastníků – pořadatelů kulturních vystoupení a uměleck…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.