Loutkar.online

Richter, Luděk: Ad: Slunečko, P.: Ještě k letošní Chrudimi

Petr Slunečko se v pátém čísle Loutkáře ptá, kdeže je intelektuální potenciál stovek účastníků seminářů Loutkářských Chrudimí posledních pětadvaceti let, který by měl povýšit inscenace hlavního programu.

Nabízím v odpověď namátkou pár jmen z letošního programu: Josef Brůček (Tatrmani/LSD Sudoměřice), Jiří a Alena Fialovi (Divadlo V boudě Plzeň), Jarka Holasová (ZUŠ Jaroměř), Jaroslav Ipser (Čmukaři Turnov), Rudolf a Jana Krauseovi (Spojáček Liberec), Jana Mandlová, Pavla Šefrnová (Tlupatlapa Svitavy), Jiří Morávek, Luboš Kafka, Miroslav Ryšavý (Klika Praha, posledně jmenovaný dříve též Pimprle), Vojtěch Müller, Jakub Vašíček (Rámus/Pachýř Plzeň), Miroslava Venclová (DNO Hradec Králové, dnes KALD DAMU Praha)…

Z dvou tří posledních let pak třeba ještě Ivana Faitlová, Martina a Mirek Hartmannovi, František Kaska, Petr Mlád (Střípek Plzeň), Romana Hlubučková (ZUŠ Chlumec nad Cidlinou), Pavlína Kordová (Kordula Liberec), Daniela Weissová a Romana Zemenová (Čmukaři Turnov), Kateřina Davidová a Bára Dohnálková (Bublanina Vsetín), Václav Pytlík (ZUŠ Plzeň), Jiřina Polanská (Vozichet Jablonec), Jana Štrbová (dDDD ZUŠ Děčín), Petr Záruba (LS Na židli Turnov), Hana Voříšková (Choceň), Zdeňka Henslová a Monika Formanová (Gogo & Chruchru, DNO aj.), Vlastimil Ondřišík, Michal Mikulič (Podivíni z Podivína), Karel a Blanka Šefrnovi (Céčko Svitavy)…

Snad nejsou všichni přímo geniální, ale jistý intelektuální potenciál bych jim neupíral.

To, že jsou mezi nimi poměrně málo členové prý nejpočetnější větve souborů, nazývaných tradičními, je způsobeno tím, že je, žel bohu, a ke se své škodě, většinou nenavštěvují.

Loutkář 1/2007, s. 9.

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.