Loutkar.online

Zapsaný spolek českých a slovenských loutkářů uvádí: Kašpárek a zbojník
Divadlo Drak Hradec Králové

13. 5. 2023

Třicetileté výročí rozpadu Československa nabízí jedinečnou příležitost divadelně reflektovat mimořádný fenomén, jímž je ojedinělá blízkost dvou národů, které na 75 let spojily svůj historický vývoj a která nejspíš nemá ve světě obdoby. Jak ji ale vnímáme dnes? A jak ji dnes v obou zemích vnímá dětský divák, pro nějž je soužití ve společném státě již jen kapitolou v učebnici dějepisu?

Po těchto otázkách pátrá nová autorská česko-slovenská inscenace, která na půdorysu původního příběhu ohledává různé podoby současného vztahu mezi Čechy a Slováky.

Inscenace Zapsaný spolek českých a slovenských loutkářů uvádí: Kašpárek a zbojník / Zapísaný spolok slovenských a českých bábkarov uvádzá: Zbojnik a Gašparko má slovenskou premiéru 13. 1. 2023 v Bratislavě, na hradeckou se můžete těšit 13. 5. 2023.

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.