O dvanácti měsíčkách
Divadlo DRAK, Hradec Králové

16. 1. 2016

Tomáš Jarkovský – Jakub Vašíček: O dvanácti měsíčkách

Režie: Jakub Vašíček, výprava: Tereza Venclová, Loutky: Tereza Venclová, hudba: Jiří Vyšohlíd, texty písní: Tomáš Jarkovský, dramaturgie: Tomáš Jarkovský

Pro jahody? V lednu? Není to divné? A není spíš divné, že to nikomu nepřipadá divné?

Maruška žije v malé chaloupce se svou macechou a nevlastní sestrou. Ty se k ní nechovají vůbec hezky. Vrcholem pak je, když nebohou Marušku pošlou na mráz, aby jim přinesla třeba jahody: “A bez nich se nevracej!” Co si chudák Maruška teď počne? Venku zuří sněhová vánice, psa by nevyhnal a k tomu ten nesplnitelný, hloupý úkol. Každý přece ví, že jahody v lednu nerostou. Nebo už to dávno nikdo neví?

Tato inscenace pro nejmenší je zároveň sólovou příležitostí pro jednu z nejzkušenějších členek souboru. Ivana Bílková za léta svého působení v Divadle Drak spolupracovala se většinou významných režisérů, kteří naším divadlem prošli a formovali jeho tvář. Hrála v legendárních inscenacích Josefa Krofty (za všechny jmenujme například Prodanou nevěstu), do svých inscenací ji obsazovali Jan Borna, Jakub Krofta, Jiří Vyšohlíd či Tomáš Dvořák.

Inscenace je určena divákům od 3 let.

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.