Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Jirásek, Pavel: Loutka mezi divadlem, filmem a televizí 1970–1980 IV, Loutkář 3/2018, p. 78–81

Výtvarná podoba loutkových seriálů pro Večerníček

Pořad Večerníček se právě v 70. letech proměnil a přestal být jen nenápadným televizním formátem, původně zamýšleným jako drobnička, pohádka na dobrou noc. Přesáhl běžná kritéria specifik krátkého žánrového útvaru a mimořádnou dramatickou, výtvarnou i animační kvalitou přerostl v originální a svébytný televizní subjekt s přesahem do dalších kreativních disciplín.

Naplnění celoroční potřeby nových snímků pro vysílání Večerníčku řešila Československá televize několika způsoby. Když odmyslíme nákupy z ciziny, byla tím nejvýznamnějším samozřejmě vlastní výroba. Protože však Československá televize neustále zápasila s nedostatkem výrobních prostor – během 60. let realizovala loutkářské snímky v řadě lokací, mj. Burza, Skaut (dnes Minor), Baráčnická rychta, z velkých studií to byly ateliéry Barrandov či Hostivař –, zadáva…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.