Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Drtina, Michal: Za obrázkovým divadlem musíte do Chocně, Loutkář 3/2018, p. 70–72

Hana Voříšková je především výtvarnice. Obrázky, které kreslí a maluje, však často uvede do pohybu a předvádí divákům jako divadelní minipříběhy. Využívá techniky kresby, plošných loutek, stínohry a létajících předmětů. Hraje na stole, uvnitř papírové krabice i venku ve volném prostoru okolo. Se svými příběhy vystupovala na mnoha přehlídkách a festivalech v Česku i v zahraničí. V současné době se však věnuje především opravám svého domu a kulturnímu životu v Chocni, kde bydlí.

Vystudovala jsi střední pedagogickou školu v Litomyšli, poté dálkově pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy obor čeština – výtvarná výchova. Kde jsi začala svoji pedagogickou dráhu?

Začala jsem v mateřské škole v Horním Adršpachu. Byla jsem taková romantička, měla jsem kamarádku, s kterou jsme na střední škole jezdily na vandry, a toužila jsem po žití v přírodě. Rozhodly jsme se spolu, že si najdeme místo, kde…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.