Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Kosová, Petra; Jarkovský, Tomáš: Závěrečné slovo poroty přehlídky Loutkářská Chrudim 2018, Loutkář 3/2018, p. 65

Závěrečné slovo poroty přehlídky Loutkářská Chrudim 2018

Porota pracovala ve složení Tomáš Alferi, Martin Hak, Tomáš Jarkovský, Petra Kosová, Blanka Luňáková a Karel Vostárek.

Letošní Loutkářská Chrudim se nesla v poklidném duchu. Jestliže má tato přehlídka podávat zprávu o momentálním stavu amatérské loutkářské scény, pak se zdá, že se nachází ve stavu jakéhosi mezidobí. Oproti letům minulým ubylo vyložených excesů, na druhou stranu letošní ročník nepřinesl ani žádnou inscenaci, která by vzbudila jednoznačné nadšení, nebo alespoň silnou kontroverzi. To se odrazilo i na charakteru diskuzí, které probíhaly bez velkých vášní.

Viděli jsme devatenáct inscenací hlavního programu, v drtivé většině v podání zavedených účastníků. Byly mezi nimi inscenace hlásící se k odkazu tradičního či sousedského divadla, inscenace s apelativní ambicí, inscenace na pomezí loutkového divadla a divadla poezi…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.