Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Kyselová, Eva: Hejbni kostrou!, Loutkář 3/2018, p. 52–53

O tom, že krumlovské Otáčavé hľadisko má čaro aj bez šera a za slnečného počasia, presvedčila počas letnej sezóny inscenácia Stratený svet. Zdeněk Jecelín upravil známy Doylov román do svižnej a divácky nenáročnej exkurzie za amazonským dobrodružstvom a režisér Petr Hašek sa spolu s dramaturgičkou Helenou Kebrtovou rozhodli pre multižánrový a dodajme, že vo výsledku aj veľmi atraktívny tvar.

Zaľúbený mladý novinár Edward je odhodlaný za každých okolností presvedčiť svoju vyvolenú Margareth o tom, že on je ten pravý. Jediné, čo musí, je presláviť sa, a na to využije účasť na expedícii do Amazónie, kde podľa neznesiteľného profesora Challengera stále prežívajú prehistorické tvory. Samozrejme, že mu nikto neverí, a tak má byť spomínaná výprava prostriedkom, aby Challenger dokázal svoje názory, a Edward sa zasa ako účastník a referent tejto nebezpečnej cesty stane známym novinárom. Celé je to jednodu…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.