Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Divadlo je jako laboratoř, Loutkář 3/2018, p. 28–31

Scénograf a režisér Marek Zákostelecký patří mezi umělce, jejichž rukopis je na první pohled lehce identifikovatelný. Po dvou desetiletích, kdy byl spojen převážně s královéhradeckým Divadlem DRAK, je dnes tvůrcem, který z českého divadla k naší velké škodě téměř zmizel a realizuje se spíše na polských a slovenských scénách. Zvláštním znamením jeho tvorby je poněkud nostalgicky zbarvená láska k filmu a jeho kombinace s divadelními principy.

Co vás přivedlo k loutkovému divadlu?

V domě mé babičky bylo staré loutkové divadlo s velkými čtyřiceticentimetrovými loutkami. O prázdninách to byla moje nejoblíbenější hračka a strašně se mi to líbilo. Po základní škole ve Strakonicích jsem se nedostal na výtvarnou školu v Praze, tak jsem šel na gymnázium, kde jsem potkal Ivana Křešničku, což byl syn Ivana Křešničky staršího, který dlouho vedl soubor Radost Strakonice. Ivan se v té době rozhodl, …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.