Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vondráková, Adéla: Filmař, který si odskočil k divadlu, Loutkář 3/2018, p. 20–22

Radka Berana není nutné loutkářské veřejnosti dlouze představovat. Je součástí tvrdého jádra souboru Buchty a loutky, kde hraje i režíruje. Další inscenace uvádí ve svém Divadle b a v loňském roce navíc režíroval i Prevítovy v Divadle Lampion a Medovou královnu v DRAKu. Tenhle rozhovor je ale o jeho filmové kariéře, jejímž dosavadním vrcholem je celovečerní film Malý pán (rozhovor přímo o Malém pánovi vyšel v Loutkáři 5/2015, s. 28–29), ale která je ještě mnohem bohatší.

Prý jste měl jako malý rád televizní loutkové pohádky, a původně jste se chtěl dokonce přihlásit na FAMU. Jenže jste se styděl, a tak jste šel na DAMU. Tak to doopravdy bylo?

Ano, to je pravda. Styděl jsem se hlavně za to, že jsem pro FAMU nebyl technicky připravený. S divadelním jazykem jsem na tom byl o trochu lépe. Na malém městě v 80. letech se lépe dostávalo k divadlu než k filmu. Anebo jsem jen málo chtěl.

Jste divadelník, …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.