Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Neobyčejný, výjimečný, skvělý..., Loutkář 3/2018, p. 4–5

Loutkář Václav Poul (1951) patří mezi ty umělce, kterým se říká legendy. Po absolutoriu loutkářské katedry DAMU (1979) nastoupil do angažmá v plzeňském Divadle Alfa (1979–1982), které po několika sezónách vyměnil za liberecké Naivní divadlo (1982–1985) a nakonec zakotvil v královéhradeckém Divadle DRAK. Hrál i v nezávislém souboru Pedluke Padluke, který na české divadelní scéně působil počátkem 80. let a zaměřoval se na uvádění tradičních marionetářských textů. Text: Kateřina Lešková Dolenská O mimořádnosti Václava Poula svědčí i fakt, že je několikanásobným nositelem hereckých ocenění z národní přehlídky Skupova Plzeň. Získal ji za roli Kováře v inscenaci Mlýnek z Kalevaly (SP 1988), za roli Vocílky v inscenaci Strakonický dudák (SP 1990) a svůj hattrick dovršil cenou za roli Gepetta v inscenaci Pinokio (SP 1992). Další cenu dostal na Skupovce v roce 1998 za herecký výkon v inscenaci Malý Klaus a…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.