Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Editorial, Loutkář 3/2018, p. 1

Vážení a milí čtenáři,tímto číslem sice lehce odbočíme z nastaveného kurzu hledání průsečíků mezi oblastí výtvarného umění a loutkovým divadlem, ale je to odbočka rozhodně užitečná – do obou uměn totiž začalo počátkem 20. století silně zasahovat nové médium, které si začalo tak trochu nárokovat jejich pozornost, diváky a prostor. Byl to samozřejmě film a v tematickém bloku se budeme zabývat nejen jeho genezí od neprimitivnějších veřejně předváděných optických triků, ale i jeho střety s loutkáři a dnešní inspirativní koexistencí filmu a divadla. V čísle nezapomínáme ani na nevlastní sestru filmu fotografii– poněkud méně efektní médium, nicméně (nejen) pro poznání divadelní minulosti velmi důležité. A pokud bude řeč o loutkách a filmu, rozhodně nesmí v čísle chybět titán české i světové animace Jan Švankmajer. Jeho faustovské zástoje můžete v tomto čísle porovnat s hodnocením leto…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.