Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vondráková, Adéla: Nádherný život, Loutkář 2/2018, p. 102–104

Bohuslav Šulc (1936), kterého všichni znají pod přezdívkou Bója, v březnu převzal cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru loutkového divadla. Celý jeho život je úzce spjatý s divadlem. Jeho rodiče, divadelní ochotníci, ho přivedli do loutkového divadla Na Podolci, odkud v roce 1953 rovnou přešel do angažmá v Divadle Spejbla a Hurvínka. S neposedným a zvídavým klukem Hurvínkem strávil Bója Šulc téměř čtyřicet let.

Na titulní straně minulého Loutkáře jsme měli Degasovu loutku Tanečnice. A byl jste to vy, kdo ji pomáhal rekonstruovat…

Navazoval jsem ji na nitě a obživil jsem ji. Bylo to složité, protože k tomu nebyla žádná dokumentace. Musel jsem si vybrat vahadlo, které jsem myslel, že k ní patří, a bude autentické. A trefil jsem se. Nakonec jsme to dali dohromady a je strašně hezká.

Velká část vašeho života je spojena s Divadlem Spejbla a Hurvínka, s nímž jste hrál takřka po celém světě. C…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.