Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Malíková, Nina: Milena Glogarová jubilující (19. 12. 1937), Loutkář 2/2018, p. 100–101

Bývá dobrým zvykem nezveřejňovat u dámy rok narození, ale v případě vynikající loutkoherečky a osobnosti spjaté s moderním českým loutkovým divadlem Mileny Glogarové, která oslavila v prosinci významné životní jubileum, jsme udělali výjimku. Nejen proto, že uvedená čísla mnohé, kteří ji na jevišti mají ještě v dobré paměti pro její strhující elán a jevištní půvab, zaskočí, ale i pro připomínku divadelní historie, do které Milena Glogarová a její práce v loutkovém divadle neodmyslitelně patří.

Milena Glogarová nastoupila po absolvování loutkářské katedry DAMU do Divadla Sluníčko (tehdy pobočky Ústředního loutkového divadla) a zůstala pak této scéně a později Ústřednímu loutkovému divadlu ve všech jeho tvůrčích i názvových proměnách do konce své divadelní kariéry věrná.

S jejím příchodem do Sluníčka se objevila ideální představitelka dívčích a dětských rolí z pohádkového …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.