Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Jirásek, Pavel: Loutka mezi divadlem, filmem a televizí 1970–1980 III, Loutkář 2/2018, p. 90–92

Pořady s loutkou v Československé televizi

Během 70. let se vysílání Československé televize pro děti a mládež stabilizovalo v určitých časových pruzích, přičemž objem výroby postupně narůstal. Bylo to dáno také tím, že od 10. května 1970 začal vysílat druhý program, nejprve zpravidla od 19 do 22 hodin, později se krok za krokem vysílací čas rozšiřoval. Postupně byla rozptýlená výroba v pražské Československé televizi centralizována, přičemž v roce 1970 byla do provozu uvedena první dvě studia v novém komplexu, který byl budován na Kavčích horách prakticky během celých 60. let. V roce 1976 byl zahájen i provoz druhého studiového bloku se třemi novými studii.

Technologicky byla celá 70. léta ve znamení užívání magnetického záznamového stroje firmy Ampex s velkými cívkami s páskem širokým 5 cm (2") se čtyřmi rotujícími hlavami pro záznam a přehrávku. Na rozdíl od předcházejících 50. a 60.…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.