Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Balvínová, Malvína: Divadelní přístup mi u filmu poněkud překážel, Loutkář 2/2018, p. 80–81

Divadelní a rozhlasový autor a režisér Petr Vodička nedávno debutoval na poli animovaného filmu s krátkometrážním snímkem Vánoční svatba sněhuláka Karla. Do této doby byl znám hlavně jako úspěšný divadelník zaměřený na dětskou tvorbu. Spolupracoval s předními českými scénami a získal také cenu Prix Bohemia a Cenu festivalu Skupova Plzeň za původní hru Babu a papoušek. Jeho filmový debut je ostatně také primárně určen dětskému publiku.

Vzpomenete si, kde se vzal námět příběhu, jehož hrdiny jsou vánoční ozdoby?

Už je to poměrně dávno, myslím tak sedm nebo osm let, co mě kamarádka a spolužačka z DAMU Dorka Bouzková požádala o vánoční pohádku. Řekl jsem, že ji napíšu v próze, ať si z toho pak udělá divadlo, a její inscenace se pod hlavičkou souboru Loutky bez hranic doteď hraje.

Můžete popsat genezi filmu? Jak dlouho vznikal scénář, od kdy do kdy se natáčelo, jak jste film financovali, kdo…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.