Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Kosová, Petra; Kaska, František: Nenechat zlenivět! aneb Jak kolegové prohánějí legendu plzeňské loutkové scény Danu Jandovou, Loutkář 2/2018, p. 74–75

Obvykle se slaví kulatá nebo půlkulatá výročí. Nuda, řekli si vloni plzeňští loutkáři a přichystali překvapení dámě ze svého středu zcela nejubilejně. Potřebovali ostatně vyhotovit cenu na přehlídku a oslava se ukázala jako ideální příležitost, jak zaúkolovat tu nejpovolanější.

Pod kamennou zdí na zahradě hospody Pod Kopcem v Plzni-Božkově se krčí desítky loutkářů, ať už bývalých, nebo současných. Štěbetají do chvíle, než na schodech nad sebou uslyší známý hlas. Už jde, šťouchají do sebe a konečně zmlknou. Loutkářka, zakladatelka plzeňského souboru Střípek, řezbářka a dlouholetá učitelka v základní umělecké škole Dana Jandová si podezíravě měří liduprázdnou zahradu a stoly obtěžkané jídlem. A prázdné pódium. Tady má být koncert Báry Hrzánové? Jo, lže jí drze do očí Petr Mlád z plzeňského Divadýlka Kuba, hlavní strůjce komplotu. Ale to už konspirujícím dochází trpěliv…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.