Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Brechtovské divadlo s ironickým ostnem, Loutkář 2/2018, p. 67–69

Tvorbu režijně-dramaturgické dvojice Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský bedlivě sleduji od doby, kdy začali kontinuálně spolupracovat a putovat po scénách profesionálních divadel, ale utkvělo mi v hlavě i několik jejich opusů školních a takzvaně amatérských, a to nesmím zapomenout na nezávislý soubor Športniki, jehož jsem byla velkou a věrnou fanynkou.

Jejich inscenace v sobě vždy měly a mají nosný dramaturgický nápad, vtip a ironickou nadsázku. Když jsem se pro účely tohoto textu probírala seznamem inscenací, které mají Jakub Vašíček s Tomášem Jarkovským na kontě, zaujalo mě, že ač u nich vždy cítím výrazný vlastní vklad a považuji je za tvůrce originálního autorského divadla, jsou podepsáni pod minimem zcela původních námětů (např. Zakaj?/Řekni proč?, do jisté míry Čert tě vem, Simply Clever). V drtivé většině jde o velmi výrazné úpravy cizích dramatických předloh (namátkou Hamlet/Hamleteen,…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.