Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Bergmannová, Pavla: Tři pozdravy z loutkové Ostravy, Loutkář 2/2018, p. 58–61

Sezona 2017/2018 v ostravském Divadle loutek nabídla prozatím tři premiérové tituly – scénickou montáž s názvem Stříhali do hola Josefa Kainara, motivy kouzel propojený dvojtitul Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku a konečně i do nového loutkového hávu zasazenou Erbenovu klasiku Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

Inscenace – zejména díky svému zacílení na rozmanité věkové kategorie – přinášejí do repertoáru divadla značnou pestrost, na straně druhé ale také kvalitativně odlišná zpracování. Ve výčtu zmíněných titulů sice nenajdeme žádný výrazný propadák, nejpodstatněji ale zaujme především první z nich.

To nejlepší na začátek

V minulém roce uplynulo sto let od narození básníka, dramatika, překladatele, novináře, ale také skvělého hudebníka Josefa Kainara (1917–1971), jehož “mladá léta” jsou nesmazatelně spjata také s Ostravou a nedalekým Hlučínem. A právě epizody z jeho život…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.