Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Žatecká Vojíková, Silvie: Od mytických věků až po sny současné, Loutkář 2/2018, p. 54–57

Tvorba českobudějovického Malého divadla reflektuje ve svých posledních inscenacích okamžiky českých i světových dějin, vesměs sledované pohledem obyčejného člověka.

Historický exkurz

K dosud nejambicióznějším projektům Malého divadla patří autorský muzikál Kronikáři Davida Hlaváče, Heleny Kebrtové a Davida Košťáka, na němž se podílejí také soubory Činohry, Opery a Baletu Jihočeského divadla. Kronikáři líčí příběh čtrnáctiletého Matyáše, který se vydá do minulosti hledat svého otce, aby pochopil, že dějinné události někdy musí ustoupit soukromým přáním. V historii nefiguruje Matyáš jen jako náhodný pozorovatel, ale do každé epochy vstupuje s určitým dějinným úkolem, o němž zprvu nemá nejmenší tušení. Průlet historií začíná v pravěku, následuje starověký Egypt, období stoleté války, objevení Ameriky a přes klipovitý nástin událostí dalších staletí doputujeme až do 2. světov…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.