Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Loutky jsou úplně fantastické, Loutkář 2/2018, p. 42–45

Originálního multidisciplinárního tvůrce Františka Skálu (1956), řazeného k umělecké skupině Tvrdohlaví, není třeba dlouze představovat. Jen málo lidí nečetlo nějakou z jeho knížek nebo nenavštívilo jeho výstavu, z těch nejrozsáhlejších třeba tu v Rudolfinu (2004) či ve Valdštejnské jízdárně (2017). Jeho tvorba je jednoznačně rozpoznatelná svou fantaskností, hravostí, s níž dává vyniknout přírodním i umělým materiálům, a jistou esencí všudypřítomné loutkovosti. A zejména o té jsme si povídali v jeho ateliéru plném magických bizarností, které – a to jsem přesvědčená – v noci určitě ožívají.

V roce 1990 jste pro Loutkář napsal, že se vám na současném loutkovém divadle nelíbí setkávání loutky a herce.1 Změnilo se u vás od té doby v tomto ohledu něco?

Ani ne. Mám pořád rád klasické kukátkové divadlo, kde není ta iluze porušená tím, že do ní vstupují živí herci, prot…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.