Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Editorial, Loutkář 2/2018, p. 1

Vážení a milí čtenáři,je tu další Loutkář s přísunem stovky stránek tentokrát prázdninového čtení. Jak jsem předeslala v minulém čísle, naše zkoumání přesahů výtvarného umění do loutkového divadla neustává, ale pokračuje výběrem pozoruhodných tvůrců druhé poloviny 20. století. A že bylo tentokrát opravdu těžké vybrat! Záměrně jsme vynechali například jména, jimž jsme se v nedávných číslech Loutkáře věnovali, jako jsou frontman souboru Bread and Puppet a původněsochař Peter Schumann, nebo nejslavnější americký loutkář Jim Henson (o obou jsme podrobně psali v čísle 4/2016). Zčeských tvůrců by sem jistě patřili třeba Josef Skupa (Loutkář 2/2017), Jiří Trnka (3,4/2012) nebo Jan Švankmajer (1/2016), k němuž se ale v letošním roce určitěještě jednou vrátíme, a to hned v příštím čísle, které se tematicky přesune do světa kinematografie, animovaného filmu, projekcí a videoartu. Čím víc…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.