Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Kroflin, Livija: Můj přítel Karel, Loutkář 1/2018, p. 101

Karel Makonj byl jedním z těch (vzácných) lidí, kterých si téměř nevšimnete, a přitom diskrétně obohatí váš život, rozšíří vaše obzory a poznáte díky nim něco nového. Ani si nepamatuju, kdy jsem se s ním setkala poprvé. Bylo to asi v době, kdy se stal ředitelem Divadla Minor. Vzpomínám si, že jednou jsem přiletěla do Prahy jako host festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem. Na letišti byl trochu zmatek, a když jsem se z něj konečně vymotala, nikdo už tam na mě nečekal. Netušila jsem, kam mám jít, tak jsem se nechala zavézt taxíkem do divadla, kde už jsem jednou předtím byla, ale to se ještě jmenovalo jinak. Karel tam byl a bez velkých dramat všechno vyřešil.

Můj profesionální život ovlivnil tím, že mě pozval, abych přednášela dějiny světového loutkářství na mezinárodním workshopu, který organizoval. To byl skvělý nápad. Dokázal dát dohromady odborníky z různých zemí, kteří účastníkům (také…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.