Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vizváry, Radim: Díky němu jsem měl jasno, co chci dělat, Loutkář 1/2018, p. 98–99

Bylo mi šestnáct let, když jsem vedle studia na poličském gymnáziu začal navštěvovat ochotnický divadelní spolek Tyl, kde bylo mým teritoriem Loutkové divadlo Studánka, mým domovem, kde jsem trávil veškerý svůj volný čas. Divadlu jsem propadl, přestože jsem jej vnímal jako koníček. Tenkrát by mě ani ve snu nenapadlo, že by mohlo být mým každodenním chlebem, povoláním, profesí. Tenkrát jsem se ještě hledal a nevěděl, zdali budu učitel nebo zvěrolékař nebo zootechnik. Pamatuji si však na jeden okamžik, který můj život zásadně ovlivnil: byla jim měsíční stáž v Divadle Minor a setkání s Karlem Makonjem.

Divadlo Minor pravidelně vystupovalo na Loutkářské pouti na hradě Svojanově, kde měli prostor i amatérské soubory a jedním z nich bylo i naše poličské divadélko Studánka. Psal se rok 1996, když jsme hráli představení O perníkové chaloupce, v níž jsem ztvárnil roli Ježibaby, vedl jsem marionetu a propůjči…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.