Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Havelka, Jiří: Karel byl člověkem svobodným, Loutkář 1/2018, p. 97

Laudatio funebris, které zaznělo na církevním rozloučení s profesorem Karlem Makonjem, konaném 10. ledna ve zcela zapl-něném pražském kostele svatého Antonína Paduánského, přednesl vedoucí katedry alternativního a loutkového divadla Jiří Havelka. Karel Makonj na KALDu dlouhé roky pedagogicky působil a výraz-ně ovlivnil nejen desítky svých posluchačů, ale i celkový diskurs uvažování o současném loutkovém divadle. (red)

Myslím, že všem, kteří jsme se tady dnes sešli, je jasné, že nejméně patetický a nejvíce sarkastický by v tuto chvíli a v této situaci byl sám Karel Makonj. Nemám v úmyslu s ním v tomto ohledu soutěžit. Rád bych se svou krátkou vzpomínkou pokusil rozšířit ty nejtradič-nějších asociace spojované s Karlem Makonjem – tedy cigarety, ka-pesní popelníček a právě humor – o některé další dimenze. Půjde samozřejmě o čistě osobní pohled, každý z nás by určitě zmínil a položil důraz na …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.